Serik Belediye Meclisi 2024 yılı Şubat ay toplantısı yapıldı.

Serik Belediye toplantı salonunda Belediye Başkanı Enver Aputkan başkanlığında yapılan meclis toplantısında 16 gündem maddesi ele alındı.

Açılış, yoklama ve saygı duruşu sonrasında geçen toplantıda alınan karar özetleri okundu kabul edildi. Daha sonra Meclisin gelecek ay 1 Mart 2024 günü toplanmasına karar verildi. Gebiz ve Belek Mahallelerinde 2/B kadastro çalışmaları için muhtarlıklar tarafında bildirilen; Gebiz’de 2, Belek’te ise 6 ismin bilirkişi seçilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin raporlar bölümünde ise 5 madde ele alındı. İlk 3 maddede yer alan, Kökez, Merkez, Eminceler, Abdurrahmanlar Mahalleleri ile ilgili İmar Planı Değişikliği hakkında İmar Komisyonu Raporları oy birliği ile kabul edildi. Gündemin 9. Maddesi birimine iade edildi.

Gündemin 10. Maddesinde Gedik Mahallesi’nde yeni parka Şükrü Akın isminin verilmesi de oy birliği ile kabul edildi.

Teklifler bölümünde yer alan 5 madde ise görüşülmek üzer ilgili komisyonlara oy birliği ile havale edildi.

Dilek ve Temenniler bölümünde konuşan Belediye Başkanı Enver Aputkan Belediyenin çalışmaları ile iğli bilgi verdi.

Kadriye Mahallesi’nde yapılan çok amaçlı konferans ve düğün salonunun tamamlanmak üzere olduğunu belirten Aputka açılışını da hep birlikte yapmak istediklerini söyledi. Başkan Enver Aputkan Belek Mahallesi’nde yapılmakta olan kapalı pazar yerinin de son aşamaya geldiğini ve 1 ay içerisinde orasının da açılışını yapılacağını ifade etti.

Belediye Başkanı Enver Aputkan Merkez Mahallesi’nde kurulan Salı Pazarı için inşa edilen kapalı alanın sürdüğünü; ayrıca aynı mahallede ayrı bir kapalı alan da ha yaptıklarını belirtti.

Haber: Osman Türkçe

Meclis (3)

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN