AKDENİZ Üniversitesi dünyanın ikinci, Avrupa'nın ise en büyük uluslararası eğitim fuarı olan EAIE 2023 Uluslararası Eğitim Konferansı ve Fuarına katıldı. Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan, uluslararası alanda Akdeniz Üniversitesi'ne yönelik ilginin sevindirici olduğunu söyledi.

Avrupa Uluslararası Eğitim Birliği tarafından düzenlenen EAIE 2023 Uluslararası Eğitim Konferansı ve Fuarı, Rotterdam Hollanda'da gerçekleştirildi. Bu yıl 33'üncüsü düzenlenen ve 100'den fazla ülkeden 6 bin 700'den fazla katılımcıya ev sahipliği yapan fuarda Akdeniz Üniversitesi de yerini aldı. Dünya çapında düzenlenen fuarda farklı ülkelerden gelen binlerce temsilci ve akademisyen yükseköğretimdeki yenilikleri, yeni uygulamaları, strateji ve hedefleri tartışarak işbirliklerini güçlendirme çalışmalarını gerçekleştirdi. Akdeniz Üniversitesini temsilen fuara Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan'ın yanı sıra, Uluslararası İlişkiler Ofis Koordinatörü Prof. Dr. İrfan Turhan ve Öğr. Gör. Nuran Caner katıldı.

'Kedilerin Babası', Her Sabah 700 Kediye Mama Taşıyor 'Kedilerin Babası', Her Sabah 700 Kediye Mama Taşıyor

HEDEF ULUSALARARASI CAZİBE MERKEZİ OLMAK

Akdeniz Üniversitesinin uluslararasılaşma hedefi doğrultusunda çalışmalarına hız verdiğini söyleyen Rektör Özlenen Özkan, bu çalışmalar sonucunda uluslararası sıralamalarda yükselen bir ivmeye sahip olduklarını ifade etti. Uluslararası fuarlara katılımı önemsediğini söyleyen Rektör Özkan, “Akdeniz Üniversitesinin uluslararası fuarlarda güçlü temsili hem uluslararası iş birliklerini hem de uluslararası öğrenci talebini artırıyor. Hedefimiz hem dünya sıralamasında daha da yükselmek hem de dünya üniversiteleriyle güçlü iş birliklerinin yanı sıra uluslararası alanda nitelikli öğretim üyesi ve öğrenciyi üniversitemize çekmek" diye konuştu. Çok verimli bir fuar geçirdiklerini belirten Rektör Özkan, Çin'den Amerika'ya, Hindistan'dan Ukrayna'ya çeşitli yükseköğretim kurumlarıyla ikili iş birliği için görüşmeler yapıldığından ve mevcut iş birliği halinde oldukları üniversitelerle de iş birliğinin güçlendirildiğinden bahsetti. DHA