2024'te ülke için birçok umut dolu beklenti ve temenni taşıdıklarını kaydeden ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, “2023, bizlere pek çok deneyim ve öğrenme fırsatı sunarken, aynı zamanda Antalya iş dünyası olarak birlik ve dayanışma içinde büyüdüğümüz bir yıl oldu" dedi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Ali Bahar, 2024 yılına ilişkin yayımladığı mesajda, 2023 yılında Antalya'ya ve üyelere katkı sağlamak için çalıştıklarını ve sektörlere destek olacak işlere imza attıklarını kaydetti. Başkan Bahar, “Ülkemiz, ekonomik büyümesini sürdürerek daha adil bir toplum olma yolunda ilerlemeyi sürdürecektir. Toplumsal ilerleyişimiz, özgürlük, demokrasi ve güçlü bir kalkınma vizyonunda karşılık buluyor. Yapısal alanlarda gerçekleştirilecek çalışmaları vizyoner ve inovatif buluyoruz; bu yıl kötü başlasa da başladığımızdan daha iyi bir noktada tamamlıyoruz. Antalya olarak, pek çok açıdan diğer illerimizden daha iyi bir dönem geçirdik. Öncü veriler ekonomimizde normalleşme sürecinin devam ettiğini gösteriyor. Gelecek yıl bugünlerde enflasyonda zoru geçmiş olacağız. Turizm açısından inşallah yine güzel bir yıl olacak. İhracat için 2023'ten daha iyi bir dönem bizi bekliyor. Bu iyileşmeleri 2024'ün ikinci yarısında görmeye başlayacağız" ifadelerini kullandı. 

 

'MUTLULUK VE BAŞARI DOLU BİR İŞ YILI DİLİYORUM'

Kumbul: “Sizlere Işık Tutacak” Kumbul: “Sizlere Işık Tutacak”

Sözlerine, Türkiye'yi yasa boğan şehit haberine dikkat çekip çatışmada şehit düşen askerlere Allah'tan rahmet, ailelerine ve bütün milletimize başsağlığı dileyerek devam eden Başkan Bahar, şöyle konuştu; “Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ailesi olarak bir arada olmaktan, birlikte çalışmaktan ve ortak hedeflere ulaşma yolunda birlikte yürümenin gururunu yaşamaktayız. Siz değerli üyelerimizin katkılarıyla, geçmiş yıllarda elde ettiğimiz başarıları daha da ileri taşıma azmi ve kararlılığı içindeyiz. Başta kıymetli üyelerimiz olmak üzere, Antalya iş dünyasının dinamiklerini her geçen gün daha da güçlendiriyoruz. Yeni yılın bizlere, iş hayatımıza ve şehrimize yeni fırsatlar, büyük başarılar ve mutluluklar getirmesini dilerim. Yeni yıl, umut dolu bir geleceğe adım atmamıza vesile olacak. Hep birlikte, daha güçlü, daha yenilikçi ve daha sürdürülebilir bir Antalya için çalışmaya devam edeceğiz. İnanıyorum ki, birlikte daha nice başarılara imza atacağımız güzel bir yıl bizi bekliyor. Tüm Antalya Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine, sevdiklerine ve iş ortaklarına sağlık, mutluluk ve başarı dolu bir yıl geçirmelerini diler, yeni yılın herkes için aydınlık ve bereketli olmasını temenni ederim. Hepinize sevdiklerinizle sağlıklı bir yıl, alın teri ile gelmiş bir kazanç, huzur ve başarı diliyorum."  DHA

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN