Çavuşoğlu, “Titiz çalışmalardan sonra adayımız Doç. Dr. Veli Vural hocamız oldu. Kendisini bir kere daha tebrik ediyorum, adayımız hepimizin adayıdır, arkasındayız beraberce çalışacağız.”

Antalya’nın Serik ilçesinde Dışişleri Eski Bakanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu Cumhur ittifakı belediye başkan aday adayları ile bir araya geldi. Daha sonra AK Parti Serik İlçe Teşkilatını ziyaret eden Çavuşoğlu buradaki toplantının ardından STK Başkanları ile bir araya gelerek istişarelerde bulundu.

Toplantıya AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte, AK Parti Serik İlçe Başkanı Ahmet Söker, MHP Serik İlçe Başkanı Osman Üstünmet, Cumhur İttifakı Serik Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Veli Vural ve STK başkanları katıldılar.

Söker, “Birlik Beraberliğimizin Devam Etmesini Diliyorum”

Programın açılış konuşmasını AK Parti Serik İlçe Başkanı Ahmet Söker yaparak; “Bu buluşmaları biz daha önce de gerçekleştirmiştik. Tabii Sayın Bakanımız da dahil olmuştu. Bunun amacı ve gayesi bizim hem yerel seçim sürecinde hem de sonrasında bu istişarelerimizi bu birlikteliğimizi devam ettirmek, yapılacak her işte Serik’imiz için istişare mekanizmasını geliştirmek. Ben bu sürece katkı koyan siz değerli sivil toplum kuruluşu temsilcilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Serik’imiz için yapılacak her organizasyonda her işte birlik beraberliğimizin devam etmesini diliyorum.” dedi.

Üstünmet; “Canla Başla Çalışacağız”

MHP Serik İlçe Başkanı Osman Üstünmet ise; “Bizler bugün Cumhur İttifakı olarak buradayız. Bir ve beraber ayırmadan ayrıştırmadan canla başla çalışacağız. Omuz omuza kol kola inşallah 31 Mart akşamına kadar üzerimize düşen görev Milliyetçi Hareket Partisi olarak yerine getireceğiz Biz bir ve beraberiz.” dedi.

Çavuşoğlu, “Titiz Çalışmalardan Sonra Adayımız Doç. Dr. Veli Vural Hocamız Oldu”

Dışişleri Eski Bakanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu ise konuşmasında şunları söyledi; “Serik'te öncelikle Cumhur İttifakı aday adaylarıyla bir araya gelmek istedik. Daha sonra da her zaman olduğu gibi STK'larla bir araya gelerek hem seçimi değerlendirelim hem de Serik’imizin meselelerini değerlendirelim istedik. O yüzden bir kere daha çok teşekkür ediyorum. Bundan önce güzel bir toplantı yaptık. Her iki ilçe başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Her iki partiden de hem MHP'den, hem AK Parti'den çok kıymetli aday adaylarımız vardı. Bu parti içi ve Cumhur İttifakı için demokratik bir süreçtir. Nihayetinde titiz çalışmalardan sonra adayımız Doç. Dr. Veli Vural hocamız oldu. Kendisini bir kere daha tebrik ediyorum, adayımız hepimizin adayıdır, arkasındayız beraberce çalışacağız. Seçimi kazanmak için tüm Serikli hemşerilerimizden de destek isteyeceğiz. Tabii Serik İlçe Belediye Başkanlığı için oy isterken Büyükşehir Belediye Başkanlığı için de Hakan Tütüncü kardeşimize desteklerinizi istiyoruz. Tüm Serikli hemşerilerimizden isteyeceğiz. Büyükşehir Belediyesi olarak son beş yılda Serik ve Antalya'mıza herhangi bir hizmetin yapılmadığını sizler benden daha iyi biliyorsunuz.”

Böcek, Kepez Dahil 12 İlçede Birinci; Muratpaşa'da 65 Bin Fark Böcek, Kepez Dahil 12 İlçede Birinci; Muratpaşa'da 65 Bin Fark

D S C 0599

“Bizim Derdimiz Antalya'mıza Hizmettir”

“Serik ve özellikle turizm bölgelerinde Bu daha da hissedildi. İnanın yedi yıldızlı otellerimiz var. Arkaya çıktığımız zaman her yer ne kadar kötü. Bunları görüyorsunuz. Burada derdimiz şu andaki büyükşehir belediye başkanımızı kişisel olarak kötülemek değil. Benim de aile ata dostumdur. Dostluk başkadır. Bizim derdimiz Antalya'mıza hizmettir.”

“Antalya'mızın Türkiye'nin Vitrini Olmasını İstemek En Doğal Hakkımızdır”

“Antalya’mızı aynı zamanda diplomasinin de merkezi yapabilmek için ne kadar gayret sarf ettiğimizi, en çok da bunun merkezi olarak da Serik bölgesini tercih ettiğimizi sizler de biliyorsunuz. O nedenle Serik ve Antalya'mızın daha iyi hizmet alması ve Türkiye'nin vitrini olmasını istemek en doğal hakkımızdır. Hem burada yaşıyoruz hem de herkesi burada ağırlıyoruz. İşte 1-3 Mart tarihlerinde yine Antalya diplomasi forumunda 22 tane hükümet ve devlet alacağız. 60 civarında bakan geliyor. Bakan yardımcıları, uluslararası örgütlerin genel sekreterleri ve diğer üst düzey görevliler 80 civarında büyükelçi yani liderler ağlıyoruz.”

D S C 0600

“İşimiz Sadece Sorun Değil. Şehri Geleceğe Hazırlamak”

“Ama maalesef Antalya'mız şu andaki görünüm itibariyle o şeyi son 5 senede yakalayamadı. O nedenle Hakan Tütüncü kardeşimize de Serikli hemşerilerimizin de desteklerini istiyoruz. Tabii ki Doç. Dr. Veli Vural'ın Serik halkı tarafından sevilmesi ve desteklenmesi bizim için de önemlidir. Kendisi daha önce doktor olarak sadece Serikli hemşerilerimize değil tüm Antalyalı hemşerilerimize de hizmet etmiştir. Serik’imizin geleceğe taşınmasında sadece oy vermek önemli değil. Oy de vermesek de Serik'le ilgili şu anda proje çalışmaları da yapıyor arkadaşlarımız. Sorunları bizlere anlatıyorsunuz ama bazı sorunların da yerelde çözülmesi gerekiyor, hem büyükşehir olarak hem ilçe olarak. Sorundan bahsetmeyelim sadece. İşimiz sadece sorun değil, şehri geleceğe hazırlamak. Gelecekle ilgili düşüncelerinizi, fikirlerinizi projeye dönüşecek düşüncelerinizi paylaşmanızı da özellikle sizlerden rica ediyorum. Seçim boyunca da sık sık gelip inşallah her zaman olduğu gibi sadece seçim zamanında gelmiyoruz. Serikli hemşerilerimizle daha çok vakit geçireceğimize inanıyorum.”

Haber: Osman Türkçe

D S C 0602

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN