DEMOKRAT Parti'den (DP) Kumluca belediye başkan adayı olan Aydın Özer'in adaylığı İl Seçim Kurulu kararıyla iptal edildi. Yüksek Seçim Kurulu nezdinde karara itiraz eden Aydın Özer, "CHP Kumluca yönetimi raydan çıkmış" diye tepki gösterdi.

Demokrat Parti'nin Kumluca belediye başkan adayı Aydın Özer'in adaylığıyla ilgili CHP tarafından İl Seçim Kurulu'na itirazda bulunuldu. CHP'nin başvurusunu değerlendiren İl Seçim Kurulu, bir siyasi partinin ön seçim yoklamasına katılan adayın başka bir partiden aday olamayacağı gerekçesiyle Aydın Özer'in adaylığını iptal etti.

50 Mahalle ‘Başkan Böcek’ Dedi 50 Mahalle ‘Başkan Böcek’ Dedi

AYDIN ÖZER AÇIKLAMA YAPTI

Konuyla ilgili Yüksek Seçim Kurulu'na itirazda bulunan Aydın Özer, açıklama yaptı. Özer, "Bizim öyle antin kuntin işlere aklımız ermez. Benim için aday olarak 20 Şubat tarihi önemlidir. 20 Şubat'ta meclis üyesi arkadaşlarımızla ilçe seçim kuruluna adaylığımızın verilmesi benim için önemlidir. 26 Ocak'ta ilçe seçim kuruluna aday adaylığı isimlerinin listesi verilmiş. Benim bilgimin dışında, benim bir şeyden haberim yok. Ben Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi, öyle antin kuntin işlerle bulaşmaz diye düşündüm. Ama CHP Kumluca yönetimi raydan çıkmış. Ben inanıyorum ki biz bu seçimi kazanacağız. O arkadaşlar seçimi kazandığımızda bu toplumun yüzüne nasıl bakacak merak ediyorum" dedi.

Demokrat Parti'nin Kumluca Belediyesi 4. sıra meclis üyesi adayı olan avukat Feride Salur da "Cumhuriyet Halk Partisi ülke genelinde bu günleri düşünerek, tüm aday adaylarının listesini 26 Ocak'ta il ve ilçe seçim kurullarına vermiş. Aydın Bey'in de ilçe seçim kurulundaki aday adaylığını iptal ettirmeden Demokrat Parti'den aday olmasına itiraz ediyorlar. Antalya İl Seçim Kurulu da bu yüzden Aydın Özer'in adaylığını iptal ediyor" açıklamasında bulundu. (DHA)

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN