CHP Serik Belediye Başkan Adayı Dr. Kadir Kumbul;“Biz kazandığımızda bütün iyi insanlar kazanacak. Çocuklarımız, gençlerimiz, kimsesizler, yoksullar, yaşlılar kazanacak. Bozdoğan’dan Belek’e 66 mahallemiz kazanacak. Toplumun her kesimi kazanacak, Serik kazanacak.”

CHP Serik Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışı düzenlenen törenle yapıldı. Seçim ofisinde gerçekleştirilen törene, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, CHP Serik İlçe Başkanı Şeref Çimen, CHP Serik Belediye Başkan Adayı Dr. Kadir Kumbul, partililer ve vatandaşlar katıldılar.

D S C 0201

Programın açılış konuşmasını CHP Serik İlçe Başkanı Şeref Çimen yaparak; “Biz inandık Büyükşehir’i alacağız, 19 ilçeyi de alacağız, ama sizlerin taktiriyle Serik’i de alacağız.” Dedi

D S C 0298

“Atatürk’e ve Cumhuriyete Minnet Duydum”

CHP Serik Belediye Başkan Adayı Dr. Kadir Kumbul ise konuşmasında şunları söyledi; “23 yıl boyunca ülkemizin çeşitli il ve ilçelerinde, son 12 yıldır da ilçemiz Serik Devlet Hastanesinde genel cerrahi uzmanı ve Başhekim Yardımcısı olarak görev yapmış; kapısı kimseye  kapanmamış, insan ayrımı yapmadan, gece gündüz demeden 7’den 70’e her bir vatandaşımızın derdini çözme gayreti içinde bulunmuş, sizlere hizmet etmekten keyif almış bir kardeşiniz, bir evladınızım.

Meslek hayatım benim için çok kıymetli, çok değerli ve çok onurlu bir süreçti. Hayatımın her döneminde insana değer veren, yaşamayı ve yaşatmayı; gülümsemeyi ve gülümsetmeyi seven, iyilikten keyif alan ve ülkeme şerefle hizmet etmekten onur duyan bir Cumhuriyet çocuğu olarak Mustafa Kemal Atatürk’e ve bizleri yetiştiren Cumhuriyete minnet duydum.”

D S C 0318

“ Şehitlerimizi Rahmetle Ve Minnetle Anıyorum.”

“Bu minnetle; üzerinde yaşadığımız vatan topraklarını bizlere kazandıran şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Son dönemlerde ilçemizin her kesiminden, her siyasi görüşten dostlarım tarafından adaylığım sık sık dile getirildi.

İtiraf etmeliyim, zor bir karar aşamasından sonra düşündüm ki; doktorluğumda, insanlara tek tek faydam dokunuyordu ancak belediyecilikte aynı anda birçok insanın yaşamına dokunma fırsatım olacaktı.

Yıllarca verdiğim Sağlık hizmetinden sonra belediyecilikte de sorumluluk almam gerektiğini hissettim. Bu düşünceden ilham alarak, severek ifa ettiğim mesleğimden yaklaşık 3 ay önce istifa ederek aile geleneğime uyan, baba ocağı olarak gördüğüm CHP’den Serik Belediye Başkanlığı için aday adaylık başvurumu yaptım ve belediye başkanlığı görevine talip oldum.

Bugün CHP’nin yetkili organları, birbirinden değerli aday adayları arasından 31 Mart 2024 Mahalli İdareler seçiminde Serik Belediye Başkanı adaylığına şahsımı layık gördüler ve CHP Serik Belediye Başkan adayı olarak açıkladılar.

Bu anlamlı görevi bana tevdi eden başta Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel Bey olmak üzere, ilçe başkanıma, il başkanıma, Antalya Milletvekillerimize, partimizin tüm kademelerinde görev yapan değerli arkadaşlarıma, kadın kolları ve gençlik kolları başkanlarıma, CHP'ye gönül veren siz değerli dostlarıma teşekkür ediyorum.

“Partimizin Birlik Ve Bütünlük İçerisinde Yoluna Devam Edeceğinden Hiç Kuşkum Yoktur.”

Ayrıca partimizden aday adayı olan diğer arkadaşlarımın seçim çalışmaları sırasında partimize sundukları değerli hizmetlerin ve yaptıkları siyasi çalışmaların ne kadar kıymetli olduğunun farkındayım. Kendilerinin fikirlerinden ve ürettikleri projelerden yararlanacağımın bilinmesini isterim. Serik için daha yaşanabilir bir gelecek inşa etme konusundaki çabalarımızda, bizlerle birlikte olacaklarına inanıyorum. Kendilerine buradan selam ve saygılarımı iletiyor, verdikleri destek ve katkılardan dolayı  teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte partimizin birlik ve bütünlük içerisinde yoluna devam edeceğinden hiç kuşkum yoktur.”

Döşemealtı Ve Akseki İtirazlarına Red Kararı Döşemealtı Ve Akseki İtirazlarına Red Kararı

“Çalmadık Kapı, Almadık Gönül, Sıkmadık El Bırakmayacağız.”

“Partimiz, 100 yıllık bir geçmişe sahip, Atatürk'ün partisi, Türkiye'nin kurucu partisi ve gücüdür. İlçe yönetimimiz, siz değerli partili arkadaşlarımız ve bizi destekleyen gönüllü arkadaşlarımızla birlikte, 3 ayı aşkın bir süredir sahada vatandaşlarımızla buluşarak, seçim çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

İl örgütümüz ve ilçe örgütümüz seçim çalışmalarına hazırdır. Kendi içimizde hazırlıklarımızı gözden geçirdik ve 3 aydır devam eden seçim çalışmalarımıza, bugünden  itibaren seçim koordinasyon merkezimizin açılması ile birlikte daha disiplinli, daha koordine ve profesyonel bir şekilde devam edeceğiz.

Kalan süre içerisinde 66 mahallemizde gençlerimizle, kadınlarımızla, gönüllü dostlarımızla çalmadık kapı, almadık gönül, sıkmadık el bırakmayacağız. Mütevaziliğimizi asla kaybetmeden, dostane ve samimi tavrımızı vatandaşlarımıza hissettirerek; projelerimizi, hizmetlerimizi ve sosyal belediyecilik anlayışımızı halkımıza anlatarak, gönüllerinde özel bir yer edineceğiz. Daha çok çalışarak, kendimizi ve partimizi daha iyi anlatarak, halkımızın teveccühünü kazanarak önümüzdeki seçimi kazanacağız. Buna olan inancım tamdır.”

“Bozdoğan’dan Belek’e 66 Mahallemiz Kazanacak.”

“Öncelikle sosyal demokrat bir tavırda olacağız. Her bir vatandaşımıza hizmette eşit mesafede olacağız. Asla adaletten taviz vermeyeceğiz. Her hizmetin merkezine insanı koyacağız.

 Sosyal bir belediyecilik anlayışımız olacak. Her şeyi ben bilirim edasında, yüksek perdede olmayacağız. Makamın bizi şımartmasına izin vermeyeceğiz. İşi ehline vereceğiz. Liyakatli insanlarla çalışacağız. Belediyenin kaynaklarını asla israf etmeyeceğiz.

Hızlı ve çözüme dayalı bir hizmet anlayışımız olacak. 7'den 70'e herkesi dinleyip, birlikte çözüm üreterek birlikte yöneteceğiz. Birlikte üretecek, birlikte kazanacak, hakça paylaşacak ve modern, çağdaş bir Serik'i birlikte inşa edeceğiz.

Ayrıca; Belediye çalışanlarımız merak etmesinler. Memleketini seven, işini layığı ile yapan her birinin işi, aşı benim teminatım altında olacaktır. Biz kazandığımızda bütün iyi insanlar kazanacak. Çocuklarımız, gençlerimiz, Kimsesizler, yoksullar, yaşlılar kazanacak. Bozdoğan’dan Belek’e 66 mahallemiz kazanacak. Toplumun her kesimi kazanacak, Serik kazanacak.”

“Seçim Çalışmalarına Davet Ediyorum”

“1 asırlık kocaman bir CHP ailesiyiz. Toplumumuzun her kesimini kucaklayacağız. Her siyasi  görüşten  vatandaşlarımızın oylarına talibiz. Hem aday adaylık sürecindeki çalışmalarımızda hem de adaylık sürecindeki çalışmalarımızda halkımızın, vatandaşlarımızın bizlere gösterdiği teveccühü, güveni ve inancı gördüm, hissettim.

Ancak bu desteği daha da yüksek bir seviyeye taşıyarak seçimi kazanıp milletimize daha güzel yarınlar sunmak  için, şu andan itibaren sizleri, her bir partili arkadaşımı, bize gönül veren değerli dostları, hanımefendileri, bana "Kadir abi" diyen sevgili gençleri sahaya, seçim çalışmalarına davet ediyorum.”

D S C 0326

Böcek: “Hayırlı Bir Günde Serik Cumhuriyeti'nde Olmak Benim İçin Bir Onurdur”

Son olarak kürsüye gelen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ise yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Hayırlı bir günde Serik Cumhuriyeti'nde olmak benim için bir onurdur, gururdur. Sizlerle hep gurur duyuyorum. Bugün Berat Kandili öncelikle Berat Kandilinizi tebrik ediyorum. Berat Kandilimizin size, ailemize, ülkemize, sağlıklı, mutlu, huzurlu ve başarı dolu güzel günlere, başarıya diliyorum. Tekrar sevgiyle selamlıyorum.”

“Mesut Yılmaz'ı Rahmetle Anıyorum.”

“Siyasi hayatım boyunca hep yanında çalıştığım ortak yol arkadaşlarım Serikli dostlarım vardı. Sonra 18 Nisan 1999 da 5 yıl anavatan partisi başkanlığından sonra Konyaaltı belediye başkanı oldum. Serik'ten tabii ilçe belediye başkanımızla, büyükşehir belediye başkanımız da milletvekillerimiz bu topraktan ata sporu güreşçiler de dahil olmak üzere bir çok ülkemizi yöneten yönetici dostlarım, arkadaşlarım çıktı. İş adamı çıktı, esnafımız çıktı. Ve 2002 de seçimlerden sonra Anavatan Partisi barajı geçmedi ve Mesut Yılmaz istifa etti. Mesut Yılmaz'ı da rahmetle anıyorum. Bu günlere gelmeme vesile olmuştur.

“19 İlçemizde Hemşerilerimizin Dertlerine Derman Olmak İçin Çalışmalar Yaptık”

“Özgür Özel başkanım da bu dönem Gazipaşa'dan Kaş'a kadar bütün çalışma arkadaşlarımla, yol arkadaşlarımla beraber Antalya'da bir destan yazacaksınız dedi. Bize bu kutsal görevi ikinci kez verdi. Tabii ki sandıkta çok önemli. İkinci dönemde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve burada halkın doktoru Kadir Kumbul başkanla inşallah hem Serik’te hem Antalya'da Muratpaşa'da, bütün ilçelerde de elimizden geldiğince birlik beraberlik içerisinde yapacağız. Bugüne kadar emek veren, katkı koyan, Antalya'mız için çivi çakan Serik için çivi çakan belediye başkanları olsun, meclis üyeleri, muhtarlarım olsun, çalışma arkadaşlarım herkesten iktidarıyla, muhalefetiyle Allah razı olsun. Halka hizmeti, hakka hizmet biliriz. Biz tüy bitmemiş yetimin hakkını koruyarak 25 yıllık belediye başkanlığında çalmadan, çaldırmadan bize oy veren, bizi seçen, seven insanları mahcup etmeden önce Allah'ıma sonra oy veren sizlere halkıma hep hesap verdim bugünlere kadar. Sizlerin yüzünü kızartacak hiçbir olayın içinde olmadım. Ve olmayacağım ve benim ekip arkadaşlarım da hepsi aynı başı dik yolu açık olacak inşallah. Bu beş yıllık süreç içerisinde önce bize aday edenlere sonra destek sonra oy verenlere teşekkür ettim. Herkesten Allah razı olsun. Sonra da birileri gibi oy verenlere değil, biz oy verenlere ve vermeyenlere hiçbir kimseyi ötekileştirmeden hizmet etmeye devam ettik. Beş yıldır çalışmalarımızı 19  ilçemizde dokuz 900 mahallemizde hiçbir kimseyi ötekileştirmeden, biz vatandaşlarımızın dertlerine derman olacağız diye geldik. Onları dinledik. Serik'e geldik. Serik Belediyesi'nin toplantı salonlarında, sivil toplum örgütlerinin ve bütün muhtarlarımızın katılımıyla ilçe başkanlarımız, önceki ilçe başkanlarımızla herkesle beraber sürekli hemşerilerimizin dertlerine derman olmak için çalışmalar yaptık.”

D S C 0351

“Hem Yer Altına Hem Bir Yer Üstüne hizmet yaptık”

“Bazı belediye başkanlarımız yer üstüne hizmet yapar. Biz hem yer altına hem bir yer üstüne. Bir Berlin dedik, Berlin'ide geçtik. Berlin 2901 kilometredir. 3311 kilometre su. 1970 li yıllarda yse sonra köy hizmetleri oldu zamandan beri burada bazı yerlerimizde 66 mahallemiz olsa hepsinde olmasa da içme sularınızın değişimi, kanalizasyon, arıtma tesisleri, kültür merkezimiz, kısacası onların seçimle ilgili, seçim bildirgemizi burada mitingde açıklayacağız. Ama ben burada hem Seriklilerin, güreş severlerin, Yörüklerimizin de olduğunu biliyorum. Ama bir taraftan da çiftçilerimiz, üreticilerimiz var. Hani hiç şüphesiz ki Atamızın dünyanın en güzel yeri Antalya dediği Antalya'mız. En güzel ilçelerinden birisi de 150 bin nüfusu olan yazları çok daha fazla nüfusu olan Serik'te de hallerimiz var. Üreticilerimiz var. Mazot beni seçtiğinizde 6 liraydı şimdi 46 lira. Tabii gübreyi de ilacını da bilirim. Ben bir yörük çocuğu aynı zamanda çiftçi çocuğuyum, cam seralardan çıktım geldim. Köyümü de semtimi de hiç unutmadım ve unutmayacağım.”

“Sizler İçin Çalışacağız”

“Önümüzdeki mitinglerimizde yine Serik Cumhuriyeti'nde buluştuğumuzda burada hem gelecekle ilgili projelerimizi Doktor Kadir Kumbul kardeşimle beraber Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak bütün projelerimizi burada sizlerle mitingde açıklayacağım. Ve biz çalışmalarımızı hep kamu yararına, halkın yararına, milletin parasını, millete harcayarak çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Bütün amacımız, bütün projelerimizde hepimiz varsınız. Bütün amacımız gençlerimizin geleceğe umutla baktığı, kadınlarımızın analarımızın yüzünün güldüğü, onların üzülmediği, mutfağında her şeyinin olduğu günleri bütün yaşayan vatandaşlarımızın mutlu ve huzurlu olması için çalışacağız. Sizler için çalışacağız. Allah'ın izniyle.”

“İşimiz gücümüz Serik. İşimiz gücümüz Antalya”

“İşimiz gücümüz Serik. İşimiz gücümüz Antalya. İşimiz gücümüz Türkiye olacak. Her dönem, her an söylediğim şu vardır. Benim devlet deyişiyle olan bize ayar veren adaylığımıza karışanlarla hiç işim olmadı. Ve bundan sonra da hiç olmayacak. Ben kendisini Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kabul eden, ezanımıza, al bayrağımıza sahip çıkan, cumhuriyetimizin değerlerine inanan mavi gözlü dev adamın, Mustafa Kemal'in devrimlerine inanan, AK Partililerin, Ülkücülerin, milliyetçilerin, her kesimin, Türkiye’nin, Antalya'nın, milletinin adayı olarak huzurunuzdayım. İnşallah sizlerle beraber Serik’te Kadir Kumbul’u Antalya'da bu yörük çocuğunu seçeceğinize inanıyorum. Azimle, gururla beş yıl daha ve Allah yardımcınız olsun. Yolunuz açık olsun.”

Konuşmaların ardından Belediye Başkan adayı ve meclis üyesi adayları ile birlikte seçim ofisinin kurdela kesimi yapıldı.

Haber: Osman Türkçe

D S C 0220

D S C 0372D S C 0371D S C 0362D S C 0325D S C 0314D S C 0289D S C 0282D S C 0279D S C 0263D S C 0249D S C 0238D S C 0234D S C 0197

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN