ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Çevre Eğitim ve İnovasyon Merkezi'nde atık maddeler hayat buluyor. 'Atma- Dönüştür' sloganlı proje çalışmalarına katılan çevre dostları, her türlü atık maddeyi geri dönüşüm çalışmalarıyla çöp olmaktan kurtarıyor. 

Merkezde oluşturulan 'Artık Kot Kumaşla Tasarım Atölyesi'ne kadınların ilgisi yoğun oldu. Sürdürülebilir Yaşam Aktivisti Aygül Sancak, eski kot kumaşların yeniden kullanımı ve yeni ürünler tasarlama yöntemleri konularında eğitim verdi. Evlerde kullanılmayan, çöpe atılmak üzere olan kot kumaş giysiler, terzilerden toplanan kot parçaları, Aygül Sancak'ın gözetiminde kesilip biçildi, el dikişiyle kapı önü paspas, omuzda ve sırtta taşınan çanta, dekoratif eşya ve kıyafet üstü aksesuar şeklinde tasarlandı. 

Çevre Eğitim ve İnovasyon Merkezi Sorumlusu Çevre Mühendisi Ahu Nur Şahin, "2022 yılı içinde çevre gönüllülerinin hizmetine giren merkezimizde sürdürülebilir yaşam odaklı atölyeler oluşturduk. Ekolojik değerlere saygılı bireyler yetiştirmeyi amaçladık, çevre farkında lığı oluşturmayı hedefledik" dedi. Şahin, atölyelerde sanatsal etkinlikler yanında çevre odaklı konularda da eğitimlerin hız kesmediğini kaydetti. DHA

Manavgat Belediyesi'nden Kadrolu İşçilere Zam Manavgat Belediyesi'nden Kadrolu İşçilere Zam

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN