ANTALYA’da mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının Pazar gününden itibaren etkili olması beklenen soğuk ve yağışlı sistemin etkisiyle birlikte 6 derece azalması bekleniyor. 

Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri üzerinde seyrettiği ve adeta yazdan kalma günlerin yaşandığı Antalya’nın Pazar gününden itibaren Balkanlar üzerinden gelecek olan soğuk ve yağışlı sistemin etkisi altına girmesi bekleniyor. Gelecek olan sistemle birlikte sıcaklıkların 4 ila 6 derece azalması, kıyı kesimlerde sağanak yağış, iç kesimlerde kar ve rüzgarın hızının ise 89 kilometreye kadar ulaşması bekleniyor.

Tütüncü: Gerçek Belediyecilik AK Parti'nin İşidir Tütüncü: Gerçek Belediyecilik AK Parti'nin İşidir

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü etkili olması beklenen meteorolojik hadiseyle ilgili yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Bölgemizin, 7 Ocak Pazar gününden itibaren Balkanlar üzerinden gelecek olan soğuk ve yağışlı sistemin etkisi altına girmesi bekleniyor. Bölgemizin kıyı kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde başlayacak yağışların, iç kesimlerde yağmur ve sağanak, 09 Ocak Salı günü akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde etkili olması tahmin ediliyor. Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının 10 Ocak Çarşamba gününden itibaren 4 ila 6 derecelik azalması beklenmektedir. Rüzgârın, Pazar ve Pazartesi günleri güney ve batı yönlerden fırtına, yer yer kuvvetli fırtına 62 ila 89 kilometre şeklinde eseceği tahmin ediliyor." (DHA)

 

 

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN