MHP'nin Alanya, Gazipaşa ve Demre ilçelerinde belediye başkan adayları açıklandı. İki dönemdir Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel tekrar aday gösterilirken, Gazipaşa adayı Mustafa Aksoy, Demre adayı İbrahim Oğuz ilan edildi.

MHP'den yapılan yazılı açıklamada, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri'nde 2 büyükşehir, 12 il ve 41 büyükşehir ilçesi için 55 belediye başkan adayı belirlendi. İki dönemdir Alanya Belediye Başkanlığı görevini yürüten Adem Murat Yücel partisi MHP'den tekrar aday gösterildi. 2004 yılında DYP'den Alanya'ya bağlı Kestel beldesinde belediye başkanı seçilerek Türkiye'nin en genç başkanlarından biri olan Adem Murat Yücel, 2009 yerel seçimlerinde tekrar başkan seçildi. 2013 yılında MHP saflarına katılan Adem Murat Yücel, 8 Aralık 2013 tarihinde ise MHP'nin Alanya Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi ve 2014 yerel seçimlerinde başkan seçildi. 10 yıldır Alanya Belediye Başkanlığı görevini yürüten Adem Murat Yücel, 2024 yerel seçimlerinde de MHP'nin adayı oldu.

Manavgat Belediyesi'nde Devir Teslim Manavgat Belediyesi'nde Devir Teslim

MHP'nin Gazipaşa ve Demre başkan adayları da belli oldu. Gazipaşa'dan eski MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy, Demre'den ise Demre Ziraat Odası Başkanı İbrahim Oğuz aday gösterildi. (DHA)

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN