ANTALYA Valisi Hulusi Şahin, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. "Kıymetli Öğretmenlerimiz; Şüphesiz ki, öğretmenlik, dünyanın en güzel, en önemli ve kutsal mesleğidir. Çocuklarımıza okuma ve yazmanın ötesinde, insani, ahlaki ve vicdani duyguları öğreten, milli ve manevi düşünceleri aşılayan en başta sizlersiniz, öğretmenlerimizdir" diyen Vali Şahin'in yayınladığı mesaj şöyle; "Siz öğretmenlerimizin, tüm zorluğuna rağmen, ülkemizin dört bir yanında nasıl fedakârca görev yaptığınızı görüyor ve biliyoruz. Geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımızı yarınlara hazırlama yolunda aşkın bir özveriyle çalıştığınıza şahidiz. Bu yıl 100 yaşında olan Cumhuriyetimizin bu günlere ulaşmasında sizlerin emeği, alın teri, göz nuru var.

Öğretmenlerimize güveniyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da, yavrularımızın yollarını ve yarınlarını aydınlatan birer meşale olmaya; onlara iyiyi, doğruyu, güzeli; başarıyı ve başarma duygusunu aşılamaya devam edeceksiniz.

İnanıyorum ki, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten ilhamla, 'Yeni nesiller sizlerin eseri olacak' bilinciyle, 'fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür' nesiller yetiştirmeyi sürdüreceksiniz. Ve inanıyorum ki, birer kaşıkçı elması hassasiyetiyle işlemekte olduğunuz çocuklarımızla beraber, Cumhuriyetimizin yeni yüzyılının, Türkiye Yüzyılı’nın mimarları sizler olacaksınız.

Bisikletiyle Giderken Çalılıkta Kadın Cesedi Buldu Bisikletiyle Giderken Çalılıkta Kadın Cesedi Buldu

Elbette, bizler de öğretmenlerimizin yanındayız ve hep yanında olacağız. Devlet millet el ele vererek çalışacağız. Hiç durmadan, yorulmadan ülkemizin ikinci yüzyılını milletçe hep beraber inşa edeceğiz.

Bu duygu ve inançla, ülkemizin bütün şehirlerine,  en ücra köşelerine, en uzak köylerine, bilgi, azim ve sevgi taşıyan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Bu vesileyle, şehit öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyor, tüm öğretmenlerimize, sağlık, başarı, mutluluk dileklerimi iletiyorum. Sizlere minnettarız. İyi ki varsınız.

24 Kasım Öğretmenler Gününüz kutlu olsun." (DHA)

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN