Veli Vural; “Serik benim işim, ilçemize hizmet etmek sevda işidir diyoruz. Sevgiyle özveriyle hizmet ederek ilçemizi daha güzel yarınlara taşıyacağız.”

Ak Parti’nin (Cumhur İttifakı) Serik Koordinasyon Merkezi, coşkulu bir törenle hizmete açıldı. Düzenlenen törene, AK Parti Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse, Kemal Çelik, Ak Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, Ak Parti Serik Belediye Başkan adayı Doç. Dr. Veli Vural, Ak Parti Antalya Gençlik Kolları Başkanı Niyazi Yıldırım, Ak Parti Serik İlçe Başkanı Ahmet Söker, MHP Serik İlçe Başkanı Osman Üstünmet, partililer ve vatandaşlar katıldılar.

D S C 0049

Söker, “Bu Görüntü Her Şeye Bedel”

Programın açılış konuşmasını yapan Ak Parti Serik İlçe Başkanı Ahmet Söker; “Bu görüntü 1 Nisan sabahının bence artık belirtisi, bu görüntü her şeye bedel. Buradan bir mesaj var. Buradan herkese bir mesaj var. Ben öncelikle birlik ve beraberlik içerisinde 31 Mart'a kadar tüm teşkilatlarımızla, mahalle başkanlarımızla, kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla tüm yol arkadaşlarımızla kapı kapı ev ev dolaşmaya varız. Gece gündüz demeden dolaşacağız. Cumhurbaşkanımızın emanetini Doç. Dr. Veli Vural'ın Serik'te; Hakan Tütüncü başkanımızı da Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde göreceğiz. İnşallah sefer bizden zafer Allah'tandır.” dedi

D S C 0053

Üstünmet, “Biz Türkiye Sevdalısıyız”

MHP Serik İlçe Başkanı Osman Üstünmet ise; “Biz Cumhur İttifakıyız. Biz Türkiye sevdalısıyız. Bu doğrultuda yola çıktık, eğilmeden, bükülmeden bu doğrultuda devam edeceğiz. Değerli vatandaşlarım, bugün huzurla iki tane belediye başkan adayımız çıkacak. Bunlardan bir tanesi Antalya'da marka olmuş, Cumhur İttifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Hakan Tütüncü Bey onun marka oluşumu bütün Türkiye, bütün Antalya biliyor. Yine Cumhur İttifakı Serik Belediye Başkan adayı Doç. Dr. Veli Vural Bey yıllarca doktorluk yaparak bizlere, sizlere hizmet etmiş ve bu konuda da bir marka olmuş. Bugün iki hizmet sevdalısı, belediye başkanı adayı aramızda. Ben sizlere bugün bu coşkulu katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum.” dedi

Vural, “Gücümüze Güç, İnancımıza İnanç Katmıştır”

Ak Parti Serik Belediye Başkan adayı Doç. Dr. Veli Vural ise konuşmasında şunları söyledi; “Cumhur İttifakı aday adayı yol arkadaşlarımızla beraber saygı sevgi ve özveri içerisinde uyumlu bir çalışma süreci gerçekleştirdik. Ben hepsine huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Aday adaylığı sürecinde olduğu gibi inşallah adaylık sürecinde de birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak Cumhur İttifakı'nı Serik'te kazandırmaya hep beraber hazır olacağız. Bugün burada bizleri yalnız bırakmayan bu muhteşem kalabalık Serik’in kaderini değiştirmek için gücümüze güç, inancımıza inanç katmıştır.”

“Hepinize Söz Veriyorum”

“Benim hemşehrilerim memleketini sever, bayrağını sever, milletini sever ve Serikli hemşehrilerim memleketine hizmet eden adamları sever. Ben yaptım oldu anlayışından uzak. Adalet ve ortak akılla bugüne kadar çözülememiş problemleri Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Hakan Tütüncü başkanımızın ve merkezi hükümetimizin desteğiyle çözeceğimize Serik’imize en iyi şekilde hizmet edeceğimize hepinize söz veriyorum.”

“Serik Bunları Hak Ediyor”

“Bizim sosyal belediyecilik anlayışımız ile gencimizden yaşlısına, çocuğundan kadınına, tüm vatandaşlarımızın derdi, derdimiz, acısı, acıcımız, sevincimiz olacak. Parti gözetmeksizin görüşü ne olursa olsun her zaman ulaşılabilir bir belediye başkanı yanlarında olacaktır. Eğitimden sağlığa, altyapıdan ulaşıma, tarımından turizme, geniş kapsamlı projelerimiz ile daha güzel bir hedefliyoruz. İnşallah ilerleyen günlerde de bu projelerimizi sizlerle paylaşacağız içiniz rahat olsun. Bambaşka bir Serik hayal ediyoruz. Çünkü Serik bunları hak ediyor.”

“İlçemizi Daha Güzel Yarınlara Taşıyacağız”

“Esnafımız rahat olsun Rahat olsun. Turizmcimiz rahat olsun. Özellikle belediye çalışanlarımız rahat olsun. Bizler ötekileştirmeye değil birleştirici olmaya geliyoruz. Ben her zaman söylüyorum. Klasik bir belediye başkanı olmayacağım diye. Sağlık kendi işim. Eğitim benim işim. Yöneticilik benim işim. Her ne olursa olsun. Daha doğrusu Serik benim işim, ilçemize hizmet etmek sevda işidir diyoruz. Sevgiyle özveriyle hizmet ederek ilçemizi daha güzel yarınlara taşıyacağız. Siz Serikli hemşehrilerimin ve dualarıyla birlikte çıktığımız bu yolda başarılı olacağımıza inancım tamdır.”

Alanya Belediye Başkanı Özçelik Mazbatasını Aldı Alanya Belediye Başkanı Özçelik Mazbatasını Aldı

Çelik, “Yine Muhteşemsin Serik”

AK Parti Antalya Milletvekilleri Kemal Çelik ise şunları söyledi; “14 ve 28 Mayıs'ta Serik ki Cumhur İttifakı dedi. Yine Serik Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sayın Devlet Bahçeli dedi. Allah'ın izniyle şimdi Serik yine hazır. O zaman ben ‘Muhteşemsin Serik’ demiştim. Yine muhteşemsin Serik Allah razı olsun. Evet 5 yılda maalesef Büyükşehir hiçbir şey yapmadı. Fazla eleştirmeye gerek yok. Menderes Türel burada bir kültür merkezi başlatmıştı, temelini atmıştı. Biraz mesafe almıştı. Hala bitmedi. Bir düşünün. Sadece kültür merkezi başka bir şey söylemeye gerek yok. Onun için artık Antalya'nın başına Antalya'ya altın çağını yaşatacak Hakan Tütüncü geliyor Allah'ın izniyle. Tabii Serik’te de kendi evladımız. 10 evladımız vardı Allah razı olsun hepsinden. Çok büyük mücadele verdiler ve aday adaylığı sürecinde Serik’in her tarafını, köylerini, her evi dolaştılar. Hepsinden Allah razı olsun. Ama 1’i tercih edilecekti, Veli başkan tercih edildi. Veli başkan da inşallah 1 Nisan'da Hakan Başkanla beraber kolları sıvayacak ve Serik’e altın çağını yaşatacak inşallah. Allah razı olsun.”

D S C 0078

Köse, “Elhamdülillah Sizler Doğru Safasınız.”

AK Parti Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse; “Rabbimize hamdolsun ki 22 senedir Recep Tayyip Erdoğan diye bir liderin arkasından yürüyoruz. Elhamdülillah 15 Temmuz darbesinden bu yana Dr. Devlet Bahçeli söz konusu vatansa gerisi teferruattır diyerek Cumhur İttifakı'nı hep beraber kurduk ve birlikte bu yolda yürüyoruz. Elhamdülillah sizler bizler bu ittifakın içinde olanlar Nemrut'un karşısında Hazreti İbrahim'in yanında olanlar gibidir. Bu ittifakın içerisinde olanlar Firavunun karşısında Hazreti Musa'nın yanında olanlar gibidir. Bu ittifakın içerisinde olanlar müşrikler karşısında Hazreti Peygamberin yanında olanlar gibidir. Allah'ın izniyle bu ittifakta olanlar, sizler, bizler, hepimiz yedi düvele karşı terör örgütlerinin karşısında Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında olanlardanız. Elhamdülillah sizler doğru safasınız.

Şimdi bir yerel seçim var önümüzde. Biz ne istiyoruz? Belediyecilik hizmeti istiyoruz değil mi? Bu belediyecilik hizmetini en iyi kim yapar? AK Parti yapar. Kim yapar? AK Parti yaparlar bilir. Belediyecilik AK Parti'nin işidir. Hakan Tütüncü başkanım ve Veli Vural kardeşim Allah'ın izniyle hem şehri imar edecek hem de neşri ihya edecek.” Dedi

Tütüncü, “Serik Cennet Olacak”

Son olarak kürsüye çıkan Ak Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü ise şunları ifade etti; “Cumhur İttifakı’nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, “Kepez’de 15 yıl boyunca bunun için çalıştık, çalıştık, çalıştık. Geldiğimiz noktada nice güzel eserleri, nice güzel hizmetleri Antalya’ya Kepez’den armağan etmiş olmanın huzur ve mutluğu ile, onuruyla, özgüveniyle, karşınızdayız. Kepez cennet oldu. Şimdi sizlerin desteğiyle, 31 Mart’tan sonra Antalya’da cennet olacak. Serik’te cennet olacak.” dedi.

D S C 0147

“Serik’te Sorun Kabul Etmiyoruz”

Serik’in şehirleşme sancıları çeken, alt yapı ve üst yapıda hizmet bekleyen ilçelerden biri olduğunu belirten Tütüncü, “ASAT eliyle yapılamamış hizmetlerden dolayı kireçli su içmek istemiyoruz. Kötü tadı olan, kötü kokusu olan şebeke sularına Serikliler mecbur ve mahkum değil. Allah’ın izniyle biz göreve geldiğimiz zaman bunların hepsini ortadan kaldıracağız. Serik bir diğer problemi ulaşım sorunu. Hem şehir içi hem de Antalya ile Serik arasındaki ulaşımı en güzel hale getireceğiz. Antalya ile Serik birbirine daha yakın olacak. Antalya ile ulaşımı kopuk bir Serik asla kabul etmiyoruz. Havaalanı ile Belek arasını saat 20.00’dan sonra birbirine bağlayacak bir toplu ulaşım yoksa, Serik gerçekten çok geri kalmış demektir. Serik’in makus tarihini en güzel şekilde Veli başkanımla, milletvekillerimizle, bakanımızla inşallah değiştireceğiz. Seriklilere eserlerinde, hizmetlerinde en güzeli yakışır.” diye konuştu.

Konuşmalardan sonra ise törene katılanlar açılış kurdelasını keserek seçim koordinasyon merkezini açtılar.

Haber: Osman Türkçe

K A P A K2D S C 0133D S C 0117D S C 0088D S C 0072

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN