Cumhuriyet Halk Partisi Serik Belediye Başkan adaylığı için Dr. Kadir Kumbul’u açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel merkezinden yapılan açıklamaya göre, yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Serik Belediye Başkan adayı Op. Dr. Kadir Kumbul oldu. Kumbul, siyasi partilerde ismi açıklanan ilk aday oldu.

Çarşamba günü toplanan CHP MYK’da onaylanan Dr. Kumbul’un ismi aynı gün toplanan CHP Parti Meclisi’nde de onaylanarak Cumhuriyet Halk Partisi Serik Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı.

DP'li Aydın Özer'in Adaylığı İptal Edildi DP'li Aydın Özer'in Adaylığı İptal Edildi

Kendi Sözleri İle Dr. Kadir Kumbul

“1976 yılında Antalya'nın Serik ilçesinde doğdum. İlk, orta ve lise tahsilimi Antalya’da tamamladım. 1994 Yılında eğitime başladığım Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2001 yılında mezun olarak Tıp Doktoru unvanını kazandım.

2002-2007 yıllarında Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana bilim Dalında Genel Cerrahi asistanı olarak çalıştım, 2007 yılında Genel Cerrahi uzmanı olarak Niğde İli Ulukışla İlçe Devlet Hastanesi’ne atandım. Devlet hizmet yükümlülüğümü Niğde İlinin Ulukışla İlçesi Devlet Hastanesinde tamamladıktan sonra 2010 yılında Antalya İli Elmalı İlçe Devlet Hastanesi’ne atandım.

Sağlık Bakanlığında 663 sayılı kanun hükmünde kararname ile oluşturulan yeni yapılanma ile 02.11.2012 tarihinde, Antalya İli Serik İlçe Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcılığı görevine başladım.

 22 Ekim 2023 tarihinde Başhekim yardımcılığı görevimden istifa ederek Cumhuriyet Halk Partisi Serik İlçe Belediye Başkan Adayı Adayı oldum.

Görevim gereği 12 yıldır hizmet ettiğim ilçemiz halkının tümüne hizmet etmek için aday oluyorum. Sosyal Belediyecilikle ilçemizi tanıştırmak istiyorum.”

Haber: Osman Türkçe

 

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN