Konyaaltı ilçesinde yerel seçimlerde belediye başkan adayı olabilmek için CHP’de 20 isim aday adaylığı başvurusunda bulunurken, AK Parti’de ise aday adayı olmak için başvuran olmadı.

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesi Antalya’da aday adayları belli olmaya başladı. CHP’nin merkez 5 ilçe arasında kalesi olarak gördüğü 2 ilçeden biri olan ve 2019’da gerçekleştirilen seçimlerde yüzde 66.85 ile Semih Esen’in kazandığı Konyaaltı ilçesinde, CHP’de aday adayı bolluğu yaşanırken, AK Parti’de ise hiç kimse aday adaylığı başvurusunda bulunmadı. 

2019’daki yerel seçimlerde Gaye Doğanoğlu’nu aday göstererek yüzde 30.86 oy alan AK Parti’nin ilçede kimi aday göstereceği merak konusu oldu. Seçime kendi adaylarıyla gireceklerini açıklayan İYİ Parti’nin ise aday gösterip göstermeyeceği henüz netleşmedi. 

CHP’de ise kentin en çok aday adaylığı başvurusu alan noktası, 20 aday adayı ile Konyaaltı oldu. Mevcut başkan Semih Esen de bir dönem daha başkanlığı sürdürmek için başvuruda bulundu. Başvuran diğer isimler arasında Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in hastane sürecindeyken yaşanan krizin ardından başkan vekili olarak görevlendirilen Büyükşehir Meclis Üyesi Büşra Özdemir, CHP Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Sözcüsü ve Antalya Ulaşım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Filiz, daha önce Büyükşehir ve Manavgat belediyelerinde farklı görevlerde bulunan Sebahat Çevik yer alıyor.

Listedeki diğer isimler arasında ise geçen seçimde CHP’nin milletvekili adayları arasında yer alan eski Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Vahap Tuncer, yine milletvekili adaylarından Müge Gezginci Ünsal, Antalya Genç İş İnsanları Derneği Başkanı Osman Sert, önceki ilçe başkanı Onur Duruk, CHP Antalya Büyükşehir ve Konyaaltı Belediye Meclis Üyesi Ali Polat, Kemal Karakuzey, Rıdvan Yıldız, Hasan Hüseyin Ataşoğlu, Cihangir Yılmaz, Orhan Budak, Süleyman Özdemir, Ahmet Günebakan, Yıldıray Veltan, Recep Çalı, Süleyman Sakin yer aldı. DHA

 

2 İsim AK Parti'den Ayrıldı 2 İsim AK Parti'den Ayrıldı

 

Editör: DÖNDÜ ŞAHİN